Zwrot podatku z zagranicy i rozliczenie poprzez program

dochody na zeznaniu PIT

Zwrot podatku z zagranicy to temat, który staje się coraz ważniejszy dla wielu Polaków, którzy co roku wyjeżdżają do obcych krajów w celu podreperowania budżetu domowego. Pracując legalnie za granicą każdy ma obowiązek rozliczyć się z zagranicznym fiskusem. Warto pamiętać, że pracodawcy i zleceniodawcy z krajów Unii pobierają od pracowników zaliczki na rzecz późniejszych podatków. Zdarza się przy tym, że pracodawcy pobierają zbyt wysokie podatki, co daje pracownikom prawo do ubiegania się o późniejszy zwrot podatku z zagranicy. Warto skorzystać z tego przywileju i w prosty sposób otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki.
Pitax.pl może pomóc uzyskać zwrot podatku z zagranicy. Aby ubiegać się o taki zwrot wystarczy zgromadzić niezbędne dokumenty. Podobnie jak deklaracje PIT 11, uwzględniają one pracę u zagranicznego pracodawcy, wynagrodzenie za wykonywaną pracę i zaliczki. Należy też wypełnić odpowiednie wnioski i formularze, które powinny zostać dostarczone do zagranicznych urzędów. Można ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy do pięciu lat wstecz. Zwykle warto tutaj udać się po pomoc do profesjonalnego doradcy podatkowego, który może pomóc w niezbędnych formalnościach. Samodzielne ubieganie się o zwrot podatku nie jest w większości wypadków zalecane zwykłym podatnikom – wiąże się ono ze znaczną ilością formalności i wymaga dodatkowej wiedzy na temat prawa podatkowego. Nieprawidłowo przeprowadzone rozliczenia mogą spowodować spore opóźnienia w wypłacie należnych pieniędzy.

Szacuje się, że zwrot podatku z zagranicy za trzy miesiące pracy w Anglii wynosi około500 funtów, w Niemczech i Holandii 700 euro, a w Irlandii około 800 euro. Zazwyczaj wysoki zwrot przysługuje pracownikom posiadającym specjalne ulgi w danym kraju, tym, którzy rozpoczęli pracę w trakcie roku podatkowego, zmienili swojego pracodawcę w trakcie roku podatkowego, bądź też pracowali u co najmniej dwóch pracodawców równocześnie. Proces odzyskiwania podatku z zagranicy może potrwać od ok. 3 do 5 miesięcy. Zwrot przesyłany jest na konto walutowe lub otrzymywany w formie czeku.