Ulgi podatkowe dla Ciebie

Ulgi podatkowe są dziś bardzo zróżnicowane, podatnicy często mają problem ze zrozumieniem, które ulgi podatkowe im się należą, a z jakich skorzystać nie mogą. Jedną z popularnych ulg podatkowych jest ulga na leki. Czy wiesz, kto może ją odliczyć?

 

cash-register-78741_640Ulga na leki przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także podatnikom, którzy takie osoby mają na utrzymaniu, pod warunkiem, że ich dochód nie wynosi więcej niż 9120 złotych. Z ulgi na leki mogą skorzystać również renciści socjalni lub osoby niezdolne do wykonywania żadnej pracy. Jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji i na leki wydajemy ponad 100 złotych miesięcznie, wówczas możemy skorzystać z ulgi na leki. Na przykład, jeśli w danym miesiącu wydaliśmy na leki 420 złotych, wówczas kwocie odliczenia będzie podlegać suma 320 złotych. Ulgę na leki odliczamy na załączniku PIT-O, który możemy dołączyć zarówno do formularza PIT-37, jak również PIT-36.

 

Odliczanie ulg na leki może wydawać się nieco skomplikowane, szczególnie osobom starszym. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że prawidłowo odliczyłeś ulgi podatkowe, polecamy skorzystanie z rozliczeń internetowych. Pit rozliczenie online jest znacznie prostsze od rozliczeń papierowych, prócz tego mamy pewność, że wszystko zrobimy prawidłowo. Program PIT samodzielnie pokieruje naszymi krokami podczas rozliczania deklaracji podatkowej, a także pomoże nam w odliczeniu ulg podatkowych. Być może oprócz ulgi na leki przysługuje Ci jeszcze kilka innych ulg, na przykład ulga rehabilitacyjna lub ulga na dzieci. Jeśli tak jest, program PIT na pewno Cię o tym poinformuje. Warto wiedzieć, jakie ulgi podatkowe nam przysługują i jak je odliczyć, bowiem dzięki takim odliczeniom zapłacimy znacznie niższy podatek. Zachęcamy więc być wypróbował rozliczanie pit 2017 online i w tym roku rozliczył się przez Internet. Przekonasz się, że sposób ten jest przyjemny, prosty i szybki, dodatkowo zupełnie darmowy, gdyż korzystanie z większości programów PIT jest dziś całkowicie bezpłatne. Rozliczanie PIT online, warto także polecić najbliższym – rodzinie i przyjaciołom.