Sprawdź informacje o rozliczeniu na Pitax.pl

e-pity

Dziecinnie proste rozliczenie PIT na Pitax.pl
Program do PIT to narzędzie, które umożliwia elektroniczne wypełnienie deklaracji podatkowej. Rozliczenie z Urzędem Skarbowym to czynności, którą tak jak wiele innych możemy dokonać za pośrednictwem internetu. Informatyzacja administracji państwowej pozwala nam więc bez wychodzenia z domu i bez konieczności stania w długich kolejkach na poczcie lub w urzędzie, złożyć roczne zeznanie i przesłać je bezpośrednio do Urzędu Skarbowego przy wykorzystaniu strony www.pitax.pl

Program do rozliczania deklaracji PIT to bardzo użyteczne i proste w obsłudze narzędzie, w którym poradzą sobie wszyscy, zarówno ci którzy do tej pory nie wypełniali jeszcze deklaracji podatkowej, jak i ci, którzy do tej pory rozliczali się w tradycyjny sposób. Wypełnianie deklaracji z wykorzystaniem programu do PIT jest proste, szybkie i co najważniejsze – całkowicie bezpieczne. Wypełnianie formularza należy rozpocząć od wyboru właściwej deklaracji. Program pomoże zorientować się, jak formularz wybrać (PIT 37, PIT 36 lub inne) i przeprowadzi krok po kroku przez wszystkie obowiązkowe pola. Co więcej, w trakcie wypełniania program na bieżąco sygnalizuje podatnika o błędach w deklaracji, dzięki czemu można uniknąć późniejszej konieczności składania korekt z powodu błędów w deklaracji.

Deklarację należy uzupełnić podając swoje dane identyfikacyjne w tym NIP lub PESEL, wskazując tytuły i wysokość osiąganych przychodów oraz oznaczając przysługujące podatnikowi ulgi. Na koniec można również zadecydować o przekazaniu 1% podatku na rzecz oznaczonej organizacji pożytku publicznego.