Rozliczenie PIT-37 w 2016 roku

PIT-37 to jeden z częściej wypełnianych deklaracji podatkowych. PIT ten możemy wypełnić na papierowym zeznaniu podatkowym lub skorzystać z rozliczenia internetowego. PITax to świetny i sprawdzony program, który pozwoli nam na sprawne rozliczenie pit 37. PIT-37 wypełniamy wtedy, gdy uzyskujemy dochody ze stosunku pracy, z rent krajowych lub emerytur, z zasiłków, na przykład chorobowych, a także z działalności wykonywanych osobiście i z praw autorskich. Deklaracja PIT-37 na pewno nie sprawi nam problemów, jeśli wypełnimy ją za pomocą programu PITax.

PITax krok po kroku przeprowadzi nas przez pełny proces wypełniania deklaracji podatkowej PIT-37. Podpowie co wpisać w odpowiednich rubrykach i prawidłowo wyliczy dane matematyczne. W ciągu pięciu minut (a nawet mniej) uporamy się z deklaracją PIT-37. Wypełniając pit 2016 przez Internet, możemy również wypełnić potrzebne załączniki, takie jak PIT/O, PIT/2K czy też PIT/D. PIT/O wypełniamy wtedy, gdy przysługuje nam ulga prorodzinna, ulga na internet, ulga rehabilitacyjna, dokonane darowizny, a także ulga z tytułu pracy za granicą oraz wpłaty na IKZE.

Załącznik PIT/2K wypełniamy w sytuacji, gdy pierwszy raz odliczamy ulgę odsetkową, natomiast załącznik PIT/D przeznaczony jest dla podatników, którzy odliczają wydatki mieszkaniowe. Program PITax podpowie nam jaki załącznik należy wypełnić, a także pomoże nam zrobić to poprawnie. Z PITaxem bardzo szybko i bezproblemowo uporamy się z rozliczeniem podatkowym PIT-37, dlatego warto korzystać z tego programu każdego roku.

A gdzie możemy znaleźć program PITax? Oczywiście na stronie internetowej pitax.pl. Platforma ta udostępnia aż trzy różne wersje programu do rozliczania podatku. Na stronie tej znajdziemy również wiele ciekawych i przydatnych informacji dotyczących podatków, ulg i odliczeń czy różnych sposobów opodatkowania. Wszystkie informacje na stronie zostały napisane przystępnym i zrozumiałym językiem, dlatego z platformy Pitax może korzystać każdy.