Rozliczenie pit 2017 przez Internet to prosty sposób na rozliczenie się z fiskusem

PIT 37 rozliczenie online

Pit-37 to najczęściej rozliczana deklaracja podatkowa. Na zeznaniu podatkowym PIT-37 wykazujemy takie dochody z zasiłków przedemerytalnych, emerytur czy rent krajowych, stosunku pracy nakładczej i stosunku służbowego, praw autorskich i praw majątkowych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, działalności, które są wykonywane osobiście, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Pracy oraz innych przychodów opodatkowanych według skali 18 lub 32 procent. PIT-37 możemy bez problemu rozliczyć dziś przez Internet, wybierając tą metodą rozliczeniową, z podatkiem uporamy się niezwykle szybko.

 

Rozliczenie pit 2017 przez Internet to prosty sposób na rozliczenie się z fiskusem. Większość czynności, zarówno tych prostych, jak i trudniejszych, wykonuje za nas program PIT – my jedynie musimy udzielać odpowiedzi na generowane pytania. Program do PIT krok po kroku pomoże nam wypełnić całą deklarację podatkową, a na koniec samodzielnie prześle ją do urzędu skarbowego. Jednocześnie pomoże nam w odliczeniu ulg podatkowych. Sporo osób nie ma pojęcia, z jakich ulg podatkowych może skorzystać, nie wiedzą również, które załączniki dołączyć do deklaracji PIT-37.

Załączników tych jest bardzo wiele, wyróżniamy między innymi załącznik PIT/O i PIT/D. Załącznik PIT/O wypełniają osoby, którym przysługuje ulga na dzieci, ulga internetowa, rehabilitacyjna, dokonane darowizny, ulga z tytułu pracy zagranicznej czy wpłaty na IKZE. Natomiast załączniki PIT/D dotyczy podatników, którzy odliczają ulgi mieszkaniowe, takie jak wydatki na kasę mieszkalną oraz spłata odsetek od kredytu za mieszkanie. Wybierając pit 2017 program, nie musimy zastanawiać się nad tym, z których ulg skorzystać i jakie załączniki wypełnić. Wszystkim zajmie się program PIT, wystarczy stosować się do zaleceń programu. Dzięki rozliczeniu PIT przez Internet, bez problemu odliczysz wszystkie należne Ci ulgi i zapłacisz mniejszy podatek. Odniesiesz również wiele innych cennych korzyści.