Rozlicz się sam!

Wybór odpowiedniego formularza PIT, wielu osobom sprawia niemało trudności, nierzadko wśród podatników zdarzają się pomyłki. Podpowiadamy więc, na jakim formularzu PIT powinieneś się rozliczyć, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i czerpiesz zyski z działalności gospodarczej, a także rozliczasz się na zasadach ogólnych, to odpowiednim dla Ciebie formularzem będzie PIT-36. W jego rozliczeniu pomoże Ci program do rozliczania pit, dzięki któremu sprawnie uporasz się z podatkiem. PIT-36 należy złożyć do odpowiedniego urzędu skarbowego po zakończeniu okresu podatkowego, czyli do 30 kwietnia. Na PIT-36 możesz rozliczyć się samodzielnie, jako osoba samotnie wychowująca dziecko lub wraz ze współmałżonkiem. Rozliczając PIT-36, masz możliwość odliczenia ulg podatkowych, na przykład ulgi internetowej czy też ulgi na dzieci. We wszystkim pomoże Ci pit 2017 program, dlatego nawet jeśli nie wiesz, które ulgi Ci przysługują, nie musisz się tym zamartwiać. Program do rozliczania PIT online pomoże Ci w odliczeniu nawet tych ulg, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

calculator-1710980_640

Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą i jednocześnie pracujesz na etacie, nadal możesz rozliczyć się na jednym formularzu, czyli na PIT-36. Ważne jest jednak to, by działalność gospodarcza opierała się na zasadach ogólnego opodatkowania. Jeżeli rozliczasz się poprzez ryczałt, podatek liniowy czy kartę podatkową i równocześnie jesteś zatrudniony na etacie, wówczas musisz rozliczyć się na dwóch oddzielnych formularzach. Oczywiście w ich wypełnieniu również pomoże CI program do rozliczania PIT przez Internet, dlatego nie musisz niczym się przejmować.

 

Dobry, polecany program do PIT najdziesz dziś bez najmniejszych trudności. Wystarczy odwiedzić internetowe platformy podatnika i tam poszukać odpowiedniego, bezpiecznego i łatwego w obsłudze programu do rozliczania PIT online. Profesjonalnych i rekomendowanych programów jest naprawdę wiele, bez trudu znajdziesz ten, który spełni Twoje oczekiwania w stu procentach.