Przekaż swój 1% podatku!

Rozliczając PIT przez Internet, możemy bez problemu odliczyć ulgi podatkowe (ulga na Internet, ulga rehabilitacyjna itp.) czy przekazać 1% swojego podatku. Co więcej zrobimy to znacznie szybciej i łatwiej niż przy rozliczeniach w formie papierowej.

 

Wybierając rozliczenia online, korzystamy z programu PIT, który większość czynności wykonuje praktycznie za nas. Nie musimy martwić się obliczeniami matematycznymi, błędami w deklaracjach podatkowych ani kolejkami w urzędzie. Również ulgi podatkowe odliczymy sprawnie i szybko, nawet te, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, które ulgi mogą odliczyć od podatku. Ulg podatkowych jest naprawdę wiele, zaś przepisy dotyczące ich odliczania często się zmieniają. Decydując się na rozliczenie pit 2016 przez Internet, nie musisz się tym martwić – program podpowie Ci, które ulgi podatkowe są dla Ciebie.

calculator-926546_640

Bez trudu przekażesz także 1% swojego podatku na dowolny cel. Podatnicy często przekazują swój procent podatku, ponieważ nie kosztuje ich to nawet złotówki. Jednak dla organizacji, która ów procent otrzyma, znaczy on bardzo wiele. Z programem PIT bezproblemowo przekażesz 1% podatku na wybraną organizację.

 

Rozliczenie pit przez Internet wiąże się jeszcze z wieloma innymi zaletami. Jest proste i szybkie, oszczędza nasz czas, pozwala na rozliczenie różnych rodzajów deklaracji podatkowych, zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, a także sprawia, że szybciej otrzymujemy zwrot podatku. Warto rozliczać się przez Internet, szczególnie, że rozliczanie PIT w formie standardowej powoli zaczyna wychodzić z użytku. Jeżeli interesuje Cię ta forma rozliczenia podatku, zachęcamy do zajrzenia na internetowe platformy podatnicze, na których znajdziesz rekomendowane, polecane i profesjonalne programy do rozliczania PIT przez Internet. Większość programów jest darmowa, tak więc PIT rozliczysz bez żadnych opłat. Program PIT należy pobrać na swój komputer i zainstalować, istnieje również możliwość zamówienia programu na płycie CD.