Postaw na rozliczenie elektroniczne

Dlaczego warto rozliczać PIT przez Internet? Powodów jest wiele, jednak dziś podamy tylko kilka najważniejszych, które prawdopodobnie przekonają Cię do tego, że warto rozliczać się internetowo.

Po pierwsze rozliczanie pit 2015 online jest znacznie szybsze niż rozliczanie standardową formą. Przy rozliczeniach internetowych korzysta się z funkcjonalnych, skutecznych i łatwych w obsłudze programów, które pomagają nam przejść przez cały proces rozliczenia PIT. Najlepszym programem PIT jest PITax, uznawany za numer 1 na rynku. PITax cechuje się niezwykle łatwą instrukcją obsługi, która jest zrozumiała dla każdego. Program pomaga podatnikom w prosty sposób uporać się z podatkiem, dzięki czemu rozliczenie PIT trwa naprawdę krótko. Z PITaxem nie musisz stresować się tym, że wypełnisz swój PIT nieprawidłowo, ponieważ program podpowie Ci, jak wypełniać kolejne rubryki, zaś pod koniec – sprawdzi Twoją deklarację podatkową pod kątem błędów. Jeśli wszystko będzie w porządku, PITax wyśle Twój PIT do urzędu skarbowego.

Po drugie rozliczenie internetowe możemy wykonać bez wychodzenia z domu, sprzed swojego komputera. Jeśli rzednie Ci mina na myśl o długich kolejkach w urzędzie skarbowym, zdecyduj się na rozliczenie elektroniczne.

Po trzecie, rozliczając PIT przez Internet, szybciej otrzymasz zwrot podatku. Wynika to z tego, że PIT-y wysyłane przez Internet są w formie elektronicznej, tak więc nie trzeba wprowadzać ich do komputera. PIT-y papierowe muszą być jeszcze wprowadzone przez pracownika urzędu do komputera, co zajmuje sporo czasu. Dlatego, jeśli interesuje Cię szybszy zwrot podatku, skorzystaj z rozliczenia online.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najlepszym programem na pity 2015 program jest PITax. Jeżeli do tej pory nie rozliczałeś się przez Internet lub korzystałeś z innych programów PIT, wybierz PITax, który z pewnością pomoże Ci sprawnie uporać się z podatkiem. Z programu PITax można korzystać bez żadnych opłat, wystarczy pobrać go na swój komputer ze strony pitax.pl.