PITy 2016

Każda pełnoletnia osoba miewa nieraz trudności z poprawnym wypełnieniem PITów. Brak wiedzy z zakresu prawa, skomplikowana terminologia i długość samego dokumentu powodują, że wiele osób woli zlecić rozliczenia PIT specjalistom. Tego typu sytuacje pozwalają poprawnie wypełnić deklaracje, bywają jednak dosyć kosztowne, a co więcej nie dają gwarancji, czy dana osoba uwzględniła wszystkie możliwości uzyskania zwrotów. Pewniejszym i tańszym sposobem od biur rachunkowych wydaje się dziś zaufanie specjalistycznym programom ułatwiającym rozliczanie. Dzięki nim PITy 2016 nie będą dłużej zbyt pracochłonne.

Deklaracja PIT nawet w kwadrans?
Dzięki innowacyjnym system do rozliczeń takie sytuację są możliwe. Większość aplikacji do rozliczeń jest obecnie darmowa i zupełnie bezpieczna dla zwykłego użytkownika Internetu. Specjalnie szyfrowane dane są przekazywane bezpośrednio do urzędu skarbowego, co zapobiega niekontrolowanym wyciekom poufnych informacji. Interfejs programów jest wygodny w obsłudze, dostosowany do wymogów użytkowników i w pełni zgodny z przyjętymi regułami usabillity.
Z funkcjonalności serwisów mogą więc korzystać osoby w każdym wieku, bez względu na poziom znajomości systemu podatkowego. Oferują możliwości półautomatycznego wypełniania większości dostępnych deklaracji PIT i pozwalają znacznie skrócić proces rozliczeniowy do absolutnego minimum. Wypełnione PITy 2016 można sprawdzić przed wysłaniem i przekazać je do określonego urzędu za pośrednictwem Internetu.

System nie tylko ułatwia wypełnianie deklaracji, lecz co więcej pomaga dobrać optymalne ulgi podatkowe zgodne z aktualną sytuacją określonego podatnika. Oferowane dane podatkowe są aktualizowane przez specjalistów, dzięki czemu podatnik może mieć pewność, że w poprawny sposób wypełnił cały dokument. Korzystanie z nich jest nie tylko ułatwieniem dla petentów, lecz także pomaga w pracy urzędników urzędów skarbowych. Inaczej niż w wypadku ręcznie składanych dokumentów, PITy 2016 złożone przez sieć nie wymagają maszynowego przepisywania danych podatników do komputera, co skraca czas oczekiwania na rozpatrzenie deklaracji i otrzymanie zwrotów z tytułu ulg podatkowych.