Kilka słów o rozliczeniu PIT-37

PIT 37 rozliczenie online

Wybór i wypełnianie deklaracji podatkowej to dla wielu osób trudne zadanie. Pierwsze trudności rozpoczynają się już na etapie wyboru właściwego formularza. W naszym serwisie znajdą  Państwo wszystkie istotne informacje na temat PIT-ów, a także instrukcje wypełniania PIT 37 online. Jeżeli więc nie czują się Państwo na siłach, aby samodzielnie mierzyć się ze składaniem deklaracji radzimy zapoznać się z informacjami umieszczonymi w naszym serwisie i skorzystać z naszego programu do elektronicznego rozliczania deklaracji PIT.

PIT 37 składają m.in. podatnicy, którzy przychód w minionym roku podatkowym osiągnęli będąc zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, mowy zlecenia lub umowy o dzieło. Jest to więc jedna z najczęściej składanych deklaracji podatkowych, której wypełnianie należy rozpocząć od wprowadzenia wszystkich swoich danych, w szczególności imię, nazwisko, adres, NIP, PESEL oraz innych wskazanych w polach formularza. Następnie należy wskazać źródła i wysokość osiągniętego w minionym roku przychodu.

Obniżeniu kwoty należnego podatku służą natomiast ulgi i odliczenia podatkowe. Do najczęściej wykorzystywanych ulg zalicza się ulga rodzinna. Na koniec warto również pamiętać o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działania wskazanej organizacji pożytku publicznego. Program będzie weryfikował poprawność wprowadzanych danych i poinformuje Państwa o każdym przypadku pominięcia obowiązkowego pola deklaracji. Jeżeli będą Państwo dokładnie wczytywać się w informacje dotyczące wypełnianych rubryk, z pewnością deklaracja będzie wypełniona prawidłowo.