Jakie mamy formularze PIT?

PIT-36 to jeden z częściej rozliczanych zeznań podatkowych, zaraz po PIT-37. Formularz ten kierowany jest do osób, które: prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej, opodatkowane na zasadach ogólnych, a także uzyskali dochody z najmu, dzierżawy, podnajmu, poddzierżawy czy innych umów o analogicznym charakterze. Również osoby, które obniżają dochody o straty z poprzednich lat oraz te, które korzystają z tak zwanego kredytu podatkowego, wykazują swoje dochody na deklaracji PIT-36. Na formularzu tym mogą rozliczać się podatnicy samodzielnie/prywatnie lub wspólnie ze współmałżonkiem. Osoby samotnie wychowujące dzieci również mogą wykazać przychody na formularzu PIT-36. Bez przeszkód odliczymy również przysługujące ulgi podatkowe, dzięki którym zapłacony przez nas podatek będzie znacznie mniejszy.

 

Aby sprawnie i bezproblemowo uporać się z zeznaniem PIT-37, warto skorzystać z programu do rozliczania podatku. Rozliczenie pit 2016 online jest wręcz banalnie proste, dlatego nikt z nas nie będzie miał z tym trudności. Program PIT większość skomplikowanych czynności wykona za nas, tak więc nasza rola w rozliczeniu online będzie naprawdę niewielka. Nawet jeśli dotychczas mieliśmy problemy z prawidłowym rozliczeniem PIT-36, z rozliczeniem online poradzimy sobie bez żadnych trudności.

bible-1100279_640

Program pit 2016 online znacznie oszczędzi nasz czas, ponieważ całe zeznanie podatkowe rozliczymy bez wychodzenia z domu i bez odwiedzania urzędu skarbowego. Ominą nas więc nerwy i stres związany z długim oczekiwaniem w kolejce do okienka. PIT wyślemy szybko i sprawnie, a program PIT samodzielnie wygeneruje Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO. Ten oficjalny dokument będzie dla nas pewnym potwierdzeniem, że nasz PIT-36 bezpiecznie dotarł do wskazanego przez nas urzędu skarbowego.

 

Korzyści, które wiążą się z rozliczeniem PIT online jest mnóstwo, jednak o pozostałych przekonaj się samodzielnie. Już dziś pobierz program PIT i ciesz się łatwym rozliczaniem podatku.