Jakie dochody wykazujemy na zeznaniu podatkowym?

dochody na zeznaniu PIT

Każdego roku, w odpowiednim terminie, musimy złożyć PIT do urzędu skarbowego. Rozliczenie podatku jest obowiązkiem każdej osoby, która otrzymuje dochody, niezależnie od ich źródła. Na zeznaniu podatkowym wykazujemy dochody z własnej działalności gospodarczej, dzierżawy i najmu, giełdy papierów wartościowych, akcji i obligacji, rent i emerytur krajowych, świadczeń przedemerytalnych, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Pracy, praw autorskich i innych praw majątkowych czy też prac wykonywanych osobiście, na przykład umowa o dzieło czy zlecenia.

Oczywiście, w zależności od rodzaju pozyskiwanego dochodu, wykazujemy go na innych deklaracjach PIT. Sporo osób ma dziś kłopot z tym, na jakiej deklaracji podatkowej się rozliczyć. Wynika to z niewiedzy, a także z tego, że każdego roku zmienia się wiele przepisów podatkowych oraz druków PIT. Częstym błędem jest więc to, że podatnicy rozliczają się na nieaktualnych drukach podatkowych.

Jeżeli chcemy uniknąć tego problemu, warto skorzystać z internetowego rozliczenia podatku, które umożliwi nam program PIT. Funkcjonalny, skuteczny i profesjonalny program do rozliczania pit wskaże nam, na jakiej deklaracji podatkowej powinniśmy rozliczyć swoje dochody. Ponadto pomoże nam jeszcze w wielu innych aspektach podatkowych, takich jak chociażby odliczenie ulg podatkowych. Ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy, jest naprawdę wiele. Wyróżniamy ulgę na Internet, ulgę rehabilitacyjną czy też ulgę prorodzinną, oczywiście to zaledwie kilka przykładów. Podatnicy nieraz mają trudności z odliczeniem ulg podatkowych, gdyż po prostu nie wiedzą, które z nich im przysługują. Program pit 2017 wskaże nam, z jakich odliczeń podatkowych możemy skorzystać, a także podpowie, jak to zrobić i jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowego. Warto rokrocznie odliczać ulgi podatkowe, ponieważ dzięki temu zapłacimy znacznie niższy podatek. Skorzystaj więc z programu do rozliczania PIT przez Internet i ciesz się licznymi korzyściami, wynikającymi z rozliczeń online.