Jakie błędy najczęściej popełniane są w deklaracjach PIT?

program pit przez internet

Rozliczenia internetowe, w przeciwieństwie do rozliczeń w formie papierowej, nie sprawią nam żadnych problemów. Przez Internet możemy rozliczyć się szybko i sprawnie, ponieważ program do pit 2017 online krok po kroku przeprowadzi nas przez każdy etap rozliczania podatku. Nie będziemy musieli się martwić, co wpisać w kolejne rubryki zeznania podatkowego, jakie ulgi odliczyć od podatku czy jak obliczyć wszystkie kwoty podatkowe. Większość podatników wybiera dziś rozliczenie pit 2017 online, ponieważ jest to najszybszy i najprostszy sposób, by rozliczyć się z fiskusem.

Warto zauważyć, że ryzyko popełnienia błędu w rozliczeniach internetowych jest właściwie minimalne. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to program PIT wykonuje za nas większość czynności. Dodatkowo zanim wyśle PIT do urzędu, dokładnie sprawdzi, czy do zeznania podatkowego nie wkradły się jakieś błędy. Jeśli tak, pomoże nam je poprawić.

W zeznaniach podatkowych wypełnianych standardowo, regularnie pojawia się masa różnorodnych błędów. Wiele z nich wynika z niewiedzy, ponieważ nie każdy z nas dobrze orientuje się w kwestiach podatkowych. Inne zaś wynikają ze zwykłego przeoczenia. Jakie błędy najczęściej popełniają dziś podatnicy?

Niektóre osoby zapominają o zaznaczeniu celu składania formularza podatkowego. Jeśli składamy pierwsze zeznanie podatkowe w danym roku, powinniśmy zaznaczyć kwadracik „złożenie zeznania”. Jeśli natomiast jest to poprawa zeznania podatkowego, w którym wcześniej dostrzegliśmy jakieś błędy, musimy zaznaczyć pole „korekta zeznania”. Innym problemem jest nieprawidłowy wybór identyfikatora podatkowego. Jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej lub nie jesteśmy płatnikami VAT, wówczas w zeznaniu podatkowym wpisujemy swój PESEL, a nie NIP.

Oczywiście błędów, które pojawiają się w zeznaniach podatkowych, jest znacznie więcej. Wszystkich nich możemy uniknąć, jeśli w tym roku podatkowym zdecydujemy się na rozliczenie PIT przez Internet. Już teraz więc poszukaj programu PIT, który spełni Twoje oczekiwania.