Jak wypełnić PIT 37

Wypełnianie deklaracji podatkowej może niektórym spędzać sen z powiek. Wielu podatników w pierwszym kwartale nowego roku będzie się zastanawiać jak wypełnić PIT 37? To właśnie deklaracja PIT 37 jest tą najczęściej wypełnianą w Polsce. Jednak prawda jest taka, że nie ma powodów by się martwić rozliczeniem z fiskusem, gdyż z pomocą przychodzi rozliczenie się przez internet za pomocą aplikacji, która krok po kroku prowadzi podatnika przez cały proces.Najpierw należy wybrać rodzaj aplikacji z której skorzystamy, czy będzie to forma online czy offline. Jeśli mają Państwo dostęp do internetu to zdecydowanie polecamy skorzystać z opcji online, gdyż w tej formie rozliczenie będzie jeszcze szybsze.

Jeśli już dokonaliście Państwo tego wyboru, należy wybrać odpowiedni formularz czyli w tym przypadku PIT-37, który będzie na pewno tym aktualnym czyli zgodnym z prawem podatkowym w roku 2014. Użytkownik nie musi się zatem martwić czy wybrany formularz jest tym właściwym.

Kolejny proces to wprowadzanie danych osobowych, każdy z nas powinien przejść przez tę część bez problemu czyli w szybkim tempie. Gdy będziemy mieli wpisane informacje, które identyfikują podatnika, czas przejść do najważniejszej części czyli wprowadzenia przychodów i rozliczenia ulg podatkowych. Aplikacja będzie w tym etapie sprawdzać poprawność danych i szacować koszty, więc jeśli użytkownik zrobi jakiś błąd, system natychmiast poinformuje go o tym.

Pozostaje jeszcze przekazać 1% podatku na dowolny cel i czas wysłać deklarację. Można oczywiście ją wydrukować i  dostarczyć do US osobiście ale kto by postępował w ten sposób, wiedząc, że wysyłając deklarację przez internet efekt będzie ten sam?