Jak wypełnić PIT-37

W dzisiejszych czasach coraz więcej czynności wykonujemy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To bardzo wygodne móc załatwiać ważne dla nas sprawy siedząc przez monitorem komputera. Jeżeli więc korzystacie Państwo na co dzień z dobrodziejstw techniki w postaci dokonywania internetowych zakupów lub zlecania internetowych przelewów w banku, nadszedł również czas na elektroniczne składania deklaracji PIT. Dzięki przygotowanemu przez nas programowi coroczne rozliczenie przebiegnie szybko i sprawnie jak nigdy dotąd. Poniższe informacje pomogą Państwo zrozumieć zasady jego funkcjonowania, a niezdecydowanych zachęcić do przejścia na elektroniczną formę rozliczeń.

Na początku wybierają Państwo rodzaj składanej deklaracji. Jeżeli nie wiedzą Państwo jak wypełnić PIT 37 lub PIT 36, albo nie wiedzą Państwo czym różnią się wymienione formularze, należy dokładnie zapoznać się z informacjami umieszczonymi w naszym programie. Informacje te mają za zadanie ułatwić Państwu proces wypełniania deklaracji i udzielać niezbędnych podpowiedzi. Wypełniając formularz należy podać swoje dane oraz wskazać wysokość i tytuł uzyskiwanych przychodów. Oprócz tego, nasz program daje możliwość skorzystania ze wszystkich przysługujących Państwu ulg, które wskazać należy w deklaracji. Na koniec należy jeszcze podjąć decyzję o przekazaniu 1% podatku na rzecz oznaczonej organizacji pożytku publicznego.

Po zakończeniu wypełniania wszystkich obowiązkowych pól, program generuje gotową deklarację podatkową, którą można przesłać do systemu Pitax.pl.