Jak uniknąć błędów w rozliczeniu PIT?

e-pity

Podatnicy bardzo często popełniają masę błędów na rozliczeniach podatkowych. Wynika to z niewiedzy lub ze zwykłego niedopatrzenia. Właśnie dlatego, rozliczenia PIT raczej nie należą do naszych ulubionych czynności. Jakie błędy pojawiają się na zeznaniach podatkowych najczęściej?

Jednym z nich jest korzystanie z nieaktualnych druków PIT. Zmieniają się one każdego roku, dlatego wiele osób ma problem z rozpoznaniem tych właściwych. Niektórzy podatnicy mają również problem z wybraniem odpowiedniego druku PIT, gdyż po prostu nie wiedzą, na jakiej deklaracji podatkowej powinni wykazać swoje dochody.

Kolejnym często popełnianym błędem jest wpisanie niewłaściwego adresu na zeznaniu podatkowym. W zeznaniu podatkowym należy wpisać adres zamieszkania, a nie adres zameldowania.

Wiele osób rozlicza się wspólnie ze współmałżonkiem, jednak okazuje się, że nie zawsze jest to możliwe. Należy więc dokładnie sprawdzić, czy można rozliczyć się ze współmałżonkiem czy powinno się zrobić to samodzielnie.

Podatnicy mają również problem z obliczeniami, a także nieprawidłowym zaokrąglaniem kwot, pojawiają się również błędy w znakach, które oddzielają kwoty.

 

To zaledwie kilka błędów, które mogą wkraść się w rozliczenie pit 2017. Co zrobić, aby tego uniknąć? Odpowiedź jest bardzo prosta! Wystarczy rozliczyć się przez Internet! Rozliczenia internetowe są banalnie proste, a ryzyko popełnienia błędu jest minimalne! Program PIT samodzielnie wykonuje większość czynności, podpowiada, jak wypełnić PIT, sprawdza błędy oraz samodzielnie wykonuje obliczenia matematyczne. Dzięki pit 2017 program będziemy mieć 100 procentową pewność, że nasze zeznanie podatkowe będzie wypełnione prawidłowo. Dodatkowo czas, który poświęcimy na rozliczenie PIT przez Internet będzie znacznie krótszy, niż w przypadku rozliczeń papierowych. Dzięki funkcjonalnemu programowi do rozliczania PIT przez Internet, zajmie nam to nie więcej, niż kilka minut. Warto zdecydować się na rozliczenie PIT przez Internet, przekonaj się o tym już dziś.