Jak unikać błędów w trakcie rozliczenia?

Rozliczając PIT przez Internet, możemy uniknąć wielu pomyłek i błędów, które często pojawiają się przy rozliczeniach standardowych. Do często popełnianych błędów należy między innymi korzystanie z nieodpowiednich lub nieaktualnych formularzy podatkowych, wpisanie niewłaściwego adresu, nieprawidłowe rozliczenie PIT ze współmałżonkiem, niepoprawne zaokrąglanie kwot, brak załączników do zeznania podatkowego, a nawet brak podpisu podatnika. Wszystkie te błędy mogą spowodować konieczność złożenia korekty zeznania podatkowego, a to z pewnością będzie nas kosztować więcej czasu, a także nerwów.

Rozliczając pit za 2015 online, możemy uniknąć tych omyłek. Rozliczenia internetowe są bardzo proste, tym bardziej, jeśli posiadamy odpowiedni, funkcjonalny program PIT – taki jak PITax. Program PITax pomoże nam w prawidłowym rozliczeniu PIT. Rozliczając się z PITaxem, mamy znacznie mniejsze ryzyko popełnienia błędu, ponieważ program sprawdzi nasz PIT przed wysłaniem do urzędu skarbowego. Samodzielnie wykona również wszystkie obliczenia matematyczne, dlatego korzystając z programu, nie musisz nawet posiadać kalkulatora. Przy rozliczeniach internetowych nie jest wymagany podpis podatnika, tak więc nie musimy obawiać się problemu związanego z brakiem podpisu. Rozliczenia internetowe pozwolą nam również uzyskać szybszy zwrot podatku, zaś PITax podpowie Ci co robić, by był on jak największy.

Program PITax oferowany jest w trzech wersjach – Standard, Plus oraz Premium. Każdy z programów pomoże Ci w łatwy i szybki sposób wykonać rozliczenie pit. Rozliczenie Standard dedykowane jest osobom rozliczającym się na formularzy PIT-37, Rozliczenie Plus pomoże Ci rozliczyć dochody z własnej działalności i giełdy, natomiast Rozliczenie Premium – dochody uzyskiwane za granicą. Niezależnie od tego, jaka wersja programu PITax będzie Ci potrzebna, możesz mieć pewność, że spełni ona Twoja oczekiwania. Już dziś zamów PITax na płycie CD.

Tags:  , ,