Gwarancja bezproblemowego rozliczenia podatku PIT

Podatnicy rozliczają różne rodzaje deklaracji podatkowych. To, którą z nich wybierzemy zależy oczywiście od rodzaju dochodów, jakie otrzymujemy i ich sposobu opodatkowania.Najczęściej wypełnianą deklaracją podatkową jest PIT-37. Jakie dochody wykazujemy na tym zeznaniu podatkowym? Między innymi prawa autorskie i inne prawa majątkowe, rentę socjalną, emeryturę, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego, z działalność realizowanych osobiście, a także z zasiłków przedemerytalnych czy rent krajowych.

Innym rodzajem deklaracji podatkowej jest PIT-36. Formularz ten wypełniają osoby, które otrzymują dochody z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych (18% i 32%), z pracy zagranicznej, dzierżawy oraz najmu, a także działów specjalnych produkcji rolnej.Innym rodzajem deklaracji podatkowej jest PIT-28, który przeznaczony jest dla podatników prowadzących działalność opodatkowaną ryczałtem.

Niezależnie od tego, jakie jest źródło naszych dochodów i na jakim formularzu PIT się rozliczamy, możemy zrobić to przez Internet. Rozliczenia internetowe są obecnie najbardziej popularne ze względu na łatwość rozliczenia i swą prostotę. Zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości rozliczeń internetowych. Aby rozliczyć PIT online nie trzeba wiele. Jedyną niezbędna rzeczą jest program do pit 2016 i oczywiście sprawny komputer z dostępem do Internetu. Cały proces rozliczenia podatkowego wykona za nas ów program, naszym zadaniem jest tylko odpowiadanie na generowane pytania. Właśnie to sprawia, że rozliczanie PIT przez Internet jest tak proste i szybkie. Dobry program pit 2017 online znajdziemy bez większych problemów, ponieważ wiele polecanych programów jest dostępnych w Internecie, na stronach podatnika. Program PIT możemy zarówno pobrać na swój komputer i zainstalować, jak też zamówić na płycie CD. Z pewnością warto wypróbować tą formę rozliczania. Nawet jeśli dotychczas nie rozliczałeś się internetowo, gwarantujemy, że nie będziesz miał z tym żadnego problemu.