Formularz deklaracji podatkowej PIT

Formularz deklaracji podatkowej PIT oraz warunki i zasady jej składania są szczegółowo uregulowane w przepisach prawa podatkowego. W oparciu o te zasady oraz chcąc umożliwić Państwu w pełni zgodne z prawem rozliczenie PIT przez internet, przygotowaliśmy program, dzięki któremu w szybki i prosty sposób rozliczą się Państwo z Urzędem Skarbowym z należnego podatku. Deklarację składa się corocznie i obejmuje ona przychody uzyskane przez danego podatnika w całym ubiegłym roku. Zwracamy Państwa uwagę, iż każdy podatnik jest obowiązany wskazać w deklaracji wszystkie źródła osiągniętego przychodu oraz dokładną jego wysokość.

Sam proces wypełniania deklaracji nie jest skomplikowany i niczym nie różni się od tradycyjnej formy rozliczeń. Tak samo, jak w formularzu papierowym, również w formularzu elektronicznym PIT należy wprowadzić swoje dane oraz wskazać źródła przychodów i ich wysokość. Oprócz tych podstawowych danych, mają Państwo również możliwość wykorzystania wszystkich przysługujący odliczeń i ulg podatkowych, dzięki czego można znacznie obniżyć wartość należnego fiskusowi podatku. Do najpopularniejszych ulg zalicza się ulga prorodzinna, ulga na internet, ulga rehabilitacyjna oraz ulga związana ze wspieraniem organizacji charytatywnych i kościelnych.

Namawiamy Państwa do skorzystania z naszego programu do rozliczania PIT online. Będzie to zapewne jedna z wielu czynności, które dokonują Państwo przez internet, dlatego warto do nich dołączyć również rozliczanie deklaracji podatkowej.