Dlaczego warto rozliczać się przez internet? Poznaj zalety rozliczania online

Rozliczanie deklaracji podatkowych przez internet zdobywa coraz większą popularność. Każdego roku jeszcze większa liczba osób składa PIT-y online, zamiast drogą tradycyjną. Sposób ten ma wiele zalet przemawiających na jego korzyść. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

Szybkie i proste składanie PIT-ów

Do najistotniejszych zalet należy z pewnością szybkość i łatwość składania i przesyłania deklaracji podatkowych. Wystarczy odpowiedni program do rozliczania PIT 2016, dzięki któremu możemy wysłać swe rozliczenie, a także dostęp do sieci. Zeznanie możemy wypełnić w dowolnym czasie – dosłownie o każdej porze dnia i nocy. Jest to niewątpliwie cecha przemawiająca na korzyść rozliczania online, w porównaniu z tradycyjnym sposobem składania PIT-ów osobiście w Urzędzie Skarbowym. Gdy wybierzemy ten drugi sposób, jesteśmy ograniczeni dniami i godzinami otwarcia placówki. Musimy zjawić się w odpowiednim czasie i zapewne – a szczególnie wówczas, gdy zbliża się termin ostatecznego złożenia PIT-u – spędzić dość długi czas w kolejkach. Wybranie metody wypełnienia formularza elektronicznie i przesłania go przez internet jest o wiele prostsze, szybsze i z pewnością oszczędzi nam sporo czasu i nerwów.close-up-kobiet-rękach-dokonywania-płatności-online_1098-2337

Intuicyjna obsługa                   

Kolejną ważną cechą dodatnią, jaką daje nam wysokiej klasy do PIT-ów 2016 program, jest łatwość, wręcz intuicyjność jego obsługi. Aplikacje tego typu zawierają zazwyczaj również poradniki lub samouczki, pomagające w prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej. Co więcej, zwykle posiadają funkcję, która uniemożliwia przesłanie PIT-u bez wypełnienia wszystkich niezbędnych rubryk. Dzięki temu mamy pewność, że nic nie przeoczyliśmy. Najczęściej aplikacje takie wyliczają również odpowiednie sumy czy procenty. Jeśli podamy wszystkie wymagane kwoty, to program może obliczyć nam np. wysokość podatku albo też ulgi, którą otrzymamy. Jest to niewątpliwe ułatwienie, bowiem zapewne każdy zdaje sobie sprawę, jak łatwo się pomylić nawet w prostych, zdawałoby się, rachunkach.