e deklaracja 2014 – co warto wiedzieć o rozliczeniu przez internet

Elektroniczny kontakt z organami administracji publicznej nikogo dziś już nie dziwi. Cyfryzacja administracji zatacza coraz większe kręgi i obejmuje również kontakt obywateli z organami podatkowymi państwa. Dzięki temu zamiast tradycyjnych form kontaktu z urzędami, np. w  celu złożenia deklaracji podatkowej, można w całości rozliczyć się ze „skarbówką” online. Jak rozliczyć PIT przez internet? To zadanie bardzo proste i zajmie nie więcej niż kilka chwil.

Przygotowany specjalnie w tym celu program do rozliczania PIT online wspomoże Państwa w procesie elektronicznego wypełniania deklaracji i na bieżąco weryfikować będzie pojawiające się błędy. Wypełnianie deklaracji należy rozpocząć od wprowadzenia swoich danych. Mają one na celu umożliwienie organom podatkowym prawidłową identyfikację składającego. Następnie wskazują Państwo wszystkie źródła osiągniętego w minionym roku przychodu oraz podają jego dokładną wysokość. Program daje również możliwość skorzystania z przysługujących Państwu ulg oraz odliczeń, które pozwalają znacznie obniżyć kwotę należnego podatku.

Należy bardzo dokładnie wprowadzać dane do formularza i wypełniać wszystkie wskazane przez program pola deklaracji. Wygenerowany formularz można wydrukować i przesłać w tradycyjny sposób, albo skorzystać ze strony www.pitax.pl i dokończyć proces składania deklaracji w całości przez internet. Korzystając z naszego programu mogą Państwo mieć pewność, że jego działanie opiera się wyłącznie na aktualnie obowiązujących wzorach deklaracji PIT.