Darmowy program pit 2016 – odwiedź portal podatkowy

Wiedza na temat podatków do niedawna uchodziła za coś hermetycznego, zarezerwowanego wyłącznie dla grona specjalistów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie za sprawą coraz to większej ilości portali sieciowych, które starają się uprościć Polakom życie i w przystępny sposób wyjaśnić zasady rozliczeń PIT-ów i przysługujących im ulg. Portal podatkowy pitax.pl oferuje szereg istotnych udogodnień, pomagających w komfortowych warunkach, dobrze wypełnić deklaracje PIT.
Portal oferuje obszerną wiedzę na temat podatków, podaną w prosty sposób. Pozwala wyliczyć wynagrodzenie i zwrot podatku. Nowoczesny portal podatkowy dostarcza aktualizowanych na bieżąco wiadomości na temat ulgi podatkowych. Ulgi można zwykle podzielić na odliczane od dochodu oraz na odliczane od podatku. System pitax.pl uwzględnia ulgi internetowej, darowizny, zwroty nienależne pobranych świadczeń, ulgi rehabilitacyjne, wydatki na nowe technologie i ulgi z tytułu wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Wśród ulg odliczanych od podatku wyróżnić można tutaj: ulgi na dzieci, ulgi prorodzinne oraz ulgi na powrót (tzw. abolicyjne). Warto z nich zwykle skorzystać, aby zapłacić niższe podatki fiskusowi.

Dzięki specjalnemu systemowi pitax.pl użytkownik nie musi bać się, że popełni kosztowny błąd lub przegapi którąś z przysługujących mu ulg. Aplikacja sama podpowie korzystne ulgi, bez uciekania się do skomplikowanej terminologii prawniczej. Działa ona w oparciu o sprawdzone, zagraniczne rozwiązania. Zamiast zwyczajowych rubryk do wypełniania – proponuje kilka prostych pytań dotyczących zarobków, stanu cywilnego i innych szczegółów ważnych dla urzędu skarbowego. Na podstawie uzyskanych informacji portal podatkowy sam wypełnia kwestionariusz, a następnie (po potwierdzeniu prawdziwości danych przez użytkownika) przesyła go do odpowiedniej placówki urzędu skarbowego.

Dla ułatwienia rozliczenia oferuje on także dostęp do gotowych wzorów najpopularniejszych wniosków. Dzięki prostocie interfejsu procedura wypełniania dokumentów może zająć nie więcej niż kilka minut. W sytuacjach wyjątkowych lub skomplikowanych portal może też oferować pomoc wyspecjalizowanych doradców prawnych.