Darmowe rozliczenie PIT przez Internet

Programy PIT są ogólnodostępne, a korzystać może z nich każdy. Na portalach podatniczych znajdziemy wiele rekomendowanych, bezpiecznych i łatwych w obsłudze programów PIT, które posłużą nam do rozliczenia PIT przez Internet. Niektóre programy, na przykład te, służące do rozliczania PIT-36 czy PIT-36L są płatne, jednak jeśli rozliczasz się na deklaracji PIT-37, najpewniej bez trudu znajdziesz darmowy program pit 2016.

Darmowe programy PIT wcale nie są gorsze od programów płatnych. Programy płatne posiadają one często bardziej zaawansowane funkcje i przeznaczone są do rozliczeń dla firm, przedsiębiorstw czy osób pracujących za granicą, zaś programy darmowe kierowane są do tych podatników, którzy rozliczają najczęściej wypełniany PIT-37. Na PIT-37 wykazujemy bowiem takie dochody, jak renta, emerytura, świadczenia przedemerytalne, działalność wykonywana osobiście, prawa autorskie i prawa majątkowe, świadczenia z Funduszu Pracy czy z Gwarantowanych Funduszów Świadczeń Pracowniczych.

chromebook-505728_640

Darmowe programy PIT są proste w obsłudze, dlatego rozliczenie PIT przez Internet nie sprawi nam żadnych trudności. Są także bezpieczne – posiadają najlepszej jakości certyfikaty zabezpieczające. Ich celem jest dokładne zabezpieczenie naszych danych osobowych i podatkowych przed niepowołanymi, nieupoważnionymi osobami. Rozliczając się przez Internet, mamy więc pewność, że nasz PIT bezpiecznie dotrze do wybranego urzędu skarbowego. Program, po wysłaniu zeznania podatkowego, wygeneruje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Dokument ten jest oficjalnym potwierdzeniem otrzymania PIT-u  w urzędzie skarbowym.

 

Jak widać, rozliczenie PIT przez Internet nie musi Cię nic kosztować. Nie dość, że nie przeznaczysz na to ani grosza, to jeszcze zaoszczędzisz wiele cennego czasu. Ominą Cię długie kolejki w urzędach, skomplikowane i czasochłonne wypełnianie deklaracji PIT, a także zastanawianie się, czy na pewno wykonałeś to prawidłowo. Warto korzystać z tak funkcjonalnych narzędzi, jak programy do rozliczania PIT przez Internet.